Známí herci podpoří letošní Týden pro klima 2023 svými hlasy, klipy představí tisková konference

Simona Babčáková, Petr Čtvrtníček, Bořek Slezáček, Vladimír Javorský, Petra Horváthová, Jiří Vyorálek a Daniel Tůma podpořili letošní Týden pro klima nejen jako myšlenku, ale i svými hereckými hlasy. Propůjčili totiž své hlasy sedmi přírodním entitám, které k divákům Týdne pro klima promluví během letošního ročníku z krátkých spotů. Petra Čtvrtníčka tak diváci uslyší v netradiční roli unaveného uhlí, Simonu Babčákovou zase v roli orangutaní matky. 

Klipy představí tisková konference, která se bude konat 5. června 2023 v 11:30 v Malém sále kina Atlas v Praze

Po tiskové konferenci, která zahajuje letošní Týden pro klima, bude následovat ještě úvodní happeningRequiem za oběti odlesňování”. Půjde o alegorický průvod s uměleckými prvky. Vyrazí v pondělí 5. června ve 12:15 od kina Atlas k Ministerstvu zemědělství. Právě to má totiž za úkol implementovat novou směrnici EU proti odlesňování. Jde o významné systémové řešení deforestace, které má potenciál zpomalit ničení lesů napříč planetou. Je ale třeba vhodně nastavit mechanismy, které mají dodržování legislativy zajišťovat. Implementace na národní úrovni proto bude hrát v kvalitě celého řešení klíčovou roli

Právě deforestace je také jedním z hlavních témat letošního Týdne pro klima. Týden pro klima 2023 proběhne ve dnech 5. - 11. června. Jeho hlavním pořadatelem je Klimatická koalice. Významným partnerem v přípravě posledních dvou ročníků je také Ekumenická akademie.

Jaký tým Týdne pro klima si moc si vážíme podpory známých hereckých hlasů. Ještě víc si ale vážíme toho, že propůjčili své hlasy obvykle neslyšným přírodním entitám, které jako lidé často přehlížíme. Těšíme se, že i díky Týdnu pro klima budou mít lidé možnost vytrhnout se na chvíli z běhu dní a ponořit se do světa přírody, která pro nás má několik důrazných a působivých vzkazů. Víc k nim ale prozrazovat nebudu. Zveme diváky, aby některou z letošních akcí Týdne pro klima navštívili. Právě tam mají totiž pořadatelé možnost klipy využít a některý z nich návštěvníkům své akce pustit,” říká Jitka Martínková z pořádající Klimatické koalice.

 

Tisková zpráva k Týdnu pro klima 2023 z 2. června 2023.

 

Známí herci podpoří letošní Týden pro klima 2023 svými hlasy, klipy představí tisková konference
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.