Promítání filmů

Uspořádej promítání filmů nebo dokumentů na téma klimatické krize a souvisejících problémů. K dispozici je celá řada filmů, ze kterých si můžeš vybrat. 

Země na talíři

V rámci Týdne pro klima může promítat třeba filmy z festivalu Země na talíři.  Vyber si z nabídky filmů zemenataliri.cz a napiš mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Organizace Na mysli už s tebou domluví podrobnosti promítání a může navrhnout i doprovodný program.

 

Promítej i ty

Filmy k veřejným projekcím nabízí i program Promítej i ty, který je odnoží filmového festivalu Jeden svět pořádaného organizací Člověk v tísni. Vyber si film s relevantním tématem a promítni ho v rámci Týdne pro klima! (Podmínkou Promítej i ty je, že musí jít o promítání ke vzdělávacím účelům a z projekce nesmí být zisk ze vstupného.) 

 

KineDok

KineDok je mezinárodní distribuční platforma organizovaná Institutem dokumentárního filmu. Zprostředkovává filmy a podporuje doprovodný program na různých alternativních promítacích místech jako jsou kavárny, bary, galerie, kulturní domy, školy, knihovny a další prostory specifické svou lokální a komunitní povahou. Kurátorovaný filmový katalog obsahuje dokumenty ze střední a východní Evropy a zaměřuje se na společná evropská témata. (Kompletní nabídku najdeš na webu kinedok.net.)
 
V rámci Týdne pro klima nabízí KineDok k projekci rumunský investigativní dokument Loupežníci lesa, který sleduje práci investigativních novinářů a aktivistů, kteří se snaží odhalovat největší světové nelegální těžaře dřeva. Máš-li zájem stát se promítacím místem KineDoku a tento nebo některé jiné filmy z nabídky promítat, ozvi se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Doprovodný program

Promítání můžeš doprovodit i dalším programem, třeba přednáškou, diskusí nebo doprovodnou výstavou. Pročti si naší Kuchařku akcí a nech se inspirovat.

Promítání filmů

Další druhy akcí:

Klimatická koalice