Promítání filmů

Uspořádej promítání filmů nebo dokumentů na téma klimatické krize a souvisejících problémů. K dispozici je celá řada filmů, ze kterých si můžeš vybrat. 

Země na talíři

V rámci Týdne pro klima může promítat třeba filmy z festivalu Země na talíři.  Vyber si z nabídky filmů a napiš mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Organizace Na mysli už s tebou domluví podrobnosti promítání a může navrhnout i doprovodný program.

 

Promítej i ty

Filmy k veřejným projekcím nabízí i program Promítej i ty, který je odnoží filmového festivalu Jeden svět pořádaného organizací Člověk v tísni. Vyber si film s relevantním tématem a promítni ho v rámci Týdne pro klima! (Podmínkou Promítej i ty je, že musí jít o promítání ke vzdělávacím účelům a z projekce nesmí být zisk ze vstupného.) 

 

KineDok

KineDok je mezinárodní distribuční platforma organizovaná Institutem dokumentárního filmu. Zprostředkovává filmy a podporuje doprovodný program na různých alternativních promítacích místech jako jsou kavárny, bary, galerie, kulturní domy, školy, knihovny a další prostory specifické svou lokální a komunitní povahou. Kurátorovaný filmový katalog obsahuje dokumenty ze střední a východní Evropy a zaměřuje se na společná evropská témata. (Kompletní nabídku najdeš na webu kinedok.net.)
 
V rámci Týdne pro klima 2024 nabízí KineDok k projekci zdarma hned dva dokumentární filmy s ekologickou tématikou:
Jiříkovo vidění (Marta Kovářová, 2023, Česká republika, Slovensko, 77 min)
Ekologický dokument o příběhu otce a dcery a jejich ambiciózním snu jednou pro vždy pomoct klimatu.
Generace změny. Kdo spasí svět? (Vanessa Böttcher, 2022, Rakousko, 82 min)
Spolu s klimatickou aktivistkou Sarah, putujeme po různých místech napříč Evropou, abychom si vyslechli lidi, kteří se snaží zastavit globální ekologickou katastrofu řešením lokálních problémů.
Máš-li zájem stát se promítacím místem KineDoku a tento nebo některé jiné filmy z nabídky promítat, ozvi se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Doprovodný program

Promítání můžeš doprovodit i dalším programem, třeba přednáškou, diskusí nebo doprovodnou výstavou. Pročti si naší Kuchařku akcí a nech se inspirovat.

Promítání filmů

Další druhy akcí:

Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.