Týden pro klima se protne s akcí #Czechia4Climate pořádanou českým předsednictvím v Radě EU

V týdnu od 12. září 2022 uspořádá české předsednictví v Radě EU několik akcí v Česku a v zahraničí na podporu ochrany klimatu, životního prostředí a biodiverzity ve světě. Spolupracují na nich ministerstva zahraničních věcí a životního prostředí. 

Více o Czechia4Climate najdete například zde.

Většina akcí, které v rámci Czechia4Climate proběhnou, je určena spíše odborné veřejnosti. Jednu z nich ale najdete i v programu letošního Týdne pro klima. 

Konference k adaptacím na změnu klimatu Designing Climate Resilient Landscapes

Více info k akci v programu na webu Týdne pro klima.

Unikátní konferenci věnovanou tvorbě odolné krajiny, která se bude konat 13. - 14. září 2022 v Praze, můžete 13. září (od 8h do 17h) sledovat online zde

Cílem prakticky zaměřené konference je:

  • umožnit odborníkům sdílet osvědčené postupy, pilotní projekty a metodiky týkající se adaptace krajiny na změnu klimatu, mimo jiné v otázkách zadržování vody na celé ploše území EU, obnovy půdy, odolnosti lesů a obnovy ekosystémových služeb,
  • zvýšit zájem rozhodovacích orgánů o problematiku navrhování a správy odolné krajiny a zapojit do těchto veřejnost,
  • podpořit diskusi o příslušných předložených a plánovaných prvcích právního rámce EU (zákon o obnově přírody, právní rámec pro obnovu a ochranu půdy, lesní strategie atd. )
  • a pomoci sladit postoje členských států EU k otázkám adaptace na změnu klimatu před konferencí COP27, aby bylo možné přijmout informovaná, cílená a včasná opatření.

Potvrzenými keynote speakery jsou Hans-Otto Pörtner, spolupředseda 2. pracovní skupiny IPCC, Hans Bruyninckx, výkonný ředitel Evropské agentury pro životní prostředí, Clara de la Torre, zástupkyně generálního ředitele DG Clima Action Evropské komise.

Mezi výstupy tkonference bude patřit Pražská výzva (která bude později předložena Radě pro životní prostředí v říjnu 2022) a brožura s prezentovanými projekty (která bude předána všem účastníkům a také distribuována elektronicky). 14. 9. navštíví účastníci inovativní adaptační projekty v okolí Prahy.

Zájemci o osobní účast na této konferenci se mohou akreditovat na portále českého předsednictví Radě EU zde: https://accreditation.eu2022.cz/registrations

Týden pro klima se protne s akcí #Czechia4Climate pořádanou českým předsednictvím v Radě EU
Klimatická koalice