Týden pro klima 2023 hledá dobrovolnice a dobrovolníky

Pálí tě klima, líbí se ti myšlenka Týden pro klima a chceš se zapojit, ale nechce se ti přímo do organizace vlastní akce? Připoj se k nám a pomoz nám s organizací ročníku 2023 jako prodloužená ruka organizačního týmu! 

Hledáme dobrovolníky a dobrovolnice, kteří by nám pomohli Týden pro klima posouvat dál hlavně na místní úrovni a na sociálních sítích.

 

Místní koordinátoři a koordinátorky

Podpoř hladký průběh Týdne pro klima v místě, kde žiješ. Hledáme pomoc s koordinací Týdne pro klima v jednotlivých městech a obcích. 

Oceníme jakoukoliv míru zapojení podle tvých možností:

  1. úroveň “minimální aktivita” - zkontaktovat lidi, kteří plánují akci ve tvém místě a zkoordinovat rozvržení akcí do celého Týdne tak, aby si, pokud možno, navzájem nekonkurovaly. Zahrnuje potřebu všechny je zkontaktovat - mailem, přes zprávy, skupinu na fb, zorganizování schůzky (osobně, online) - podle uvážení a časových možností.
    • odhadovaný čas: 1-2 hodiny týdně po dobu měsíce před Týdnem pro klima
  2. úroveň “střední aktivita” - kromě úrovně 1 zahrnuje i pravidelnější a důslednější připomínání se pořadatelům jednotlivých akcí ve tvém městě / obci s informacemi, které budou chodit od nás (od organizačního týmu) - v praxi může jít třeba o zajištění toho, že pořadatelé místních akcí vytisknou plakát Týdne pro klima, díky kterému bude na místě dobře vidět, že akce probíhá v rámci Týdne pro klima, a podobné drobnější aktivity.
    • odhadovaný čas: 2 hodiny týdně
  3. úroveň “jdu do toho naplno!” -  při aktivnějším zapojení je možné vyhledávat a oslovovat lidi, organizace, iniciativy, podniky nebo konkrétní místa v okolí a snažit se je do Týdne pro klima zapojit, například motivovat je k uspořádání nějaké akce v daném místě - nabízí se prostor pro větší kreativitu nebo vlastní invenci 
    • odhadovaný čas: 3+ hodiny týdně

Kontakt pro lidi, které by bavila pomoc s místní koordinací: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Sociální sítě (Instagram)

Baví tě Instagram, zajímá tě klima a líbilo by se ti zapojit se do Týdne pro klima přípravou některých příspěvků nebo formátů pro Instagram? Anebo šířit myšlenku Týdne pro klima na sociálních sítích jiným způsobem? 

Pomoz nám (podle svých časových možností) s přípravou některých formátů (stories, reels) převážně pro Instagram, nebo jako ambasador/ka podpoř Týden pro klima vlastním obsahem na svých sítích. 

Budeme rádi i za pomoc s focením nebo videodokumentací akcí, které se během Týdne pro klima uskuteční. Jako malý tým nemáme šanci všechny akce, které během Týdne pro klima probíhají, navštívit a pořádně zdokumentovat. Pořadatelé jednotlivých místních akcí mají sami často starosti hlavně s organizací a na focení už jim taky tolik času nezbývá. Pokud se na nějakou akci ve svém okolí chystáš a měl(a) bys prostor na ní něco nafotit nebo natočit, budeme určitě rádí i za drobnou fotoreportáž nebo za videa, která bychom mohli - i díky tobě - dál využít k propagaci Týdne pro klima nebo sdílet na našich sítích!

Kontakt pro lidi, které by bavila pomoc se sítěmi a komunikačními výstupy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Nejsou to role pro tebe, ale nějaké zapojení by tě bavilo?

Ozvi se taky, třeba vymyslíme něco jiného, co padne aktuální situaci, tobě i Týdnu pro klima přímo na míru!

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..



Budeme se těšit!

Týden pro klima 2023 hledá dobrovolnice a dobrovolníky
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.