Requiem za oběti odlesňování - happening k zahájení Týdne pro klima 2023

Letošní Týden pro klima odstartune 5. června v Praze uměleckým happeningem k problému deforestace a k nové evropské legislativě, kterou čeká v nejbližších dnech i implementace na úrovni Česka. Pojďme dohlédnout na to, aby byly mechanismy pro ochranu světových lesů (včetně třeba tropických pralesů Amazonie) nastaveny správně! 
 
Evropský parlament v dubnu schválil přelomový zákon o odlesňování: Firmy prodávající zboží na trhu EU budou muset dokládat, že jejich výrobky nepřispěly k odlesňování. Konkrétně to znamená, že nebyly vypěstovány na půdě odlesněné po roce 2020. Jedná se především o dřevo, palmový olej, sóju, hovězí maso, kaučuk, kakao a kávu. Touto akcí chceme vyvinout tlak na Ministerstvo zemědělství ČR, aby zákon přijalo a co nejrychleji uvedlo v platnost v podobně kvalitně nastavených mechanismů.
 
Budeme potřebovat co nejvíc lidí, kteří se zapojí do průvodu a ponesou transparenty a další rekvizity - vše bude připravené na místě. Přidej se i ty! Průvod je vhodný i pro kočárky a vozíčkáře. Na sebe nejlépe oblečení v tlumených barvách, zakryté nohy a ruce atp. - má to být smuteční průvod.
 
🌲👁🌳🦧🌴🦜🦥
 
Harmonogram:
  • od 11:30 bude tisková konference v kině Atlas, kde mohou být přítomni lidé v maskách (není to nutné, ale pro akci to bude užitečné): https://mapy.cz/s/jupesojodo
  • od 12:15 vyjde průvod z kina Atlas přes Florenc na Ministerstvo zemědělství: https://mapy.cz/s/penezahena / (ca. 2 km pomalým krokem se zastávkami)
  • od 13:00 proslovy a setkání s představiteli ministerstva 
 

Pokud by někdo nemohl přijít a přesto byste se rádi na akci podíleli, přidejte se do přípravy akce - bude to hlavně malování transparentů a další podobné jednoduché práce - odkazy na vyráběčky v Praze zde:

Requiem za oběti odlesňování - happening k zahájení Týdne pro klima 2023
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.