Závěrečná konference CO2 liga

Praha Senát Parlamentu České republiky 13. 6. 2024, 11:00 - 14:00
Závěrečná konference CO2 liga

Ekologický institut Veronica a Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu České republiky srdečně zvou na Závěrečnou konferenci celoročního školního programu s tématikou ochrany klimatu - CO2 liga.

 

Konference je unikátní příležitost k setkání žáků a mladších studentů, absolventů CO2 ligy, se zástupci Senátu, Ministerstva životního prostředí i klimatického hnutí ČR. Můžete se těšit na prezentaci výsledných prací, panelovou diskusi a inspirující osobnosti.

CO2 Liga je vzdělávací program pro druhý stupeň základních škol a střední školy. Poskytuje studentům zásadní informace o globálním klimatickém rozvratu, předpovídá změny, které mohou nastat v České republice, a nabízí strategie, jak se na tyto změny připravit a jak přispět ke zmírnění klimatických problémů.

Program se primárně zaměřuje na vnitřní motivaci studentů a na jejich schopnost spolupracovat. Je koncipován jako plnění mise na zachování naší planety, kdy se studenti snaží naplnit cíle stanovené Pařížskou dohodou. Program probíhal ve třech etapách během školního roku 2023/2024.

čtvrtek 13. června 2024

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Konference

11:00

14:00

Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské náměstí 17/4, Praha 1 - Malá Strana, Česko Praha

Přidat do kalendáře 13-06-2024 09:00 13-06-2024 12:00 Europe/Prague Závěrečná konference CO2 liga Závěrečná konference celoročního programu je unikátní příležitost k setkání žáků a mladších studentů, absolventů CO2 ligy, se zástupci Senátu, Ministerstva životního prostředí i klimatického hnutí ČR. Senát Parlamentu České republiky
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.