Světový den nerůstu v Praze: Promítání dokumentu PŘERŮST SYSTÉM s diskuzí

Praha Skautský institut na Staromáku 1. 6. 2024, 16:00 - 18:00
Světový den nerůstu v Praze: Promítání dokumentu PŘERŮST SYSTÉM s diskuzí

🥳 Na oslavu letošního Světového dne nerůstu, který slavíme každou první červnovou sobotu, jsme připravili za nerůstový tým z organizace NaZemi ve spolupráci se Skautským institutem promítání švédského dokumentu Přerůst systém.

. ݁₊ ⊹ . ݁˖ . ݁

📍 kde: Praha, Skautský institut na Staromáku

📅 kdy: v sobotu 1. června od 16:00

🎬 co: promítání dokumentu s následnou diskuzí

💸 vstup: volný

👉 více o snímku: Přerůst systém, 58 minut, rok výroby 2023, trailer a další informace na https://rafilm.se/outgrow-the-system

. ݁₊ ⊹ . ݁˖ . ݁

Snímek „Přerůst systém” ohledává, jak bychom se mohli vrátit k naplňování podstaty ekonomiky a dosáhnout takového ekonomického systému, který by opravdu uměl nakládat s našimi omezenými zdroji.

Mimo jednotvárnou mainstreamovou debatu a omezené osnovy na ekonomických školách se objevuje řada nových ekonomických přístupů a jejich uvádění v praxi. Tím zpochybňují staré předpoklady a nabízí moderní pohledy na to, jak bychom mohli přeorganizovat výrobu a spotřebu takovým způsobem, který by zajistil přežití a prosperitu lidského druhu na naší planetě.

„Přerůst systém” tyto nové transformativní přístupy odhaluje. Oslavuje bohatost kreativity a nápadů, kterými se můžeme inspirovat po celém světě, a vybízí k jejich vzájemnému obohacení a souznění. Film nabádá k tomu, aby se sociální hnutí napříč zeměmi postavili za pozitivní vize namísto toho, aby jen varovaly před rozličnými dystopickými scénáři budoucnosti.

Cílem filmu je demokratizovat diskuzi o ekonomice, ekologii a demokracii. Ekonomie by měla být tématem, o kterém se mohou bavit všichni, nejen expertky a experti. Dokument se snaží diváctvo povzbudit k tomu, aby si každá z nás nárokovala své právo na účast v diskuzi, jak má naše ekonomika vypadat.

Změna je totiž nejen možná, ale už probíhá.

. ݁₊ ⊹ . ݁˖ . ݁

💙 Nerůstový tým v organizaci NaZemi funguje především díky podpoře malých a pravidelných dárkyň a dárců.

🧡 Líbí se Vám naše práce? Podpořte, prosím, naše další kroky na https://www.darujme.cz/nerust

sobota 1. června 2024

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

16:00

18:00

Skautský institut na Staromáku

Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1 - Staré Město, Česko Praha

Přidat do kalendáře 01-06-2024 14:00 01-06-2024 16:00 Europe/Prague Světový den nerůstu v Praze: Promítání dokumentu PŘERŮST SYSTÉM s diskuzí Promítání dokumentu Přerůst systém s následnou diskuzi při Světovém dni nerůstu. Skautský institut na Staromáku
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.