Světový den nerůstu v Brně: Promítání dokumentu PŘERŮST SYSTÉM s diskuzí

Brno Kino Sibiř 1. 6. 2024, 17:00 - 21:00
Světový den nerůstu v Brně: Promítání dokumentu PŘERŮST SYSTÉM s diskuzí

🥳 Pojď s námi večer 1. 6. 2024 slavit. Koukneme na film, dáme si chlebíčky a i ta pípa se narazí. Bude to párty, taková decentní, nerůstová. A co že to budeme slavit? Budeme slavit Světový den nerůstu.

Nebyli bychom to ale my, kdyby akce nebyla aspoň trochu vzdělávací. Bez obav – bude to hodně pohodové a uvolněné vzdělávání, po kterém nepřijde žádná zkouška. Vzdělávat se budeme nedávným filmem z dílny švédských RåFILM.

Pohodový večer kritického myšlení proběhne v prostorách Kina Sibiř v brněnských Husovicích, přímo na trase šaliny č. 4. Film Přerůst systém si promítneme v sále, a bude-li hezké počasí, diskuzi si dáme na útulném dvoře Sibiře.

📍 kde: Sibiř, Dukelská 50, Brno

📅 kdy: v sobotu 1. června, dveře 17:00, promítání 18:00

🎬 co: promítání dokumentu s následnou diskuzí, oslava

💸 vstup: volný

👉 více o snímku: Přerůst systém, české titulky, 58 minut, rok výroby 2023, trailer a další informace na https://rafilm.se/outgrow-the-system

. ݁₊ ⊹ . ݁˖ . ݁

📽️ O čem že ten dokument bude?

Na tom, že probíhá masivní klimatická změna způsobená člověkem se shodne víc jak 80 % české populace. Asi všichni, kdo se tématem seriózně zabývají víc, také chápou, že jakékoli snahy o řešení klimatické krize vyžadují změny našeho společensko-ekonomického uspořádání. Klimatické hnutí už roky požaduje „změnu systému, ne klimatu.” Dobře. Víme, že je to potřeba. Pojďme se tedy zabývat otázkou „jak?”

Promítat budeme film "Přerůst systém" (Outgrow the system). Ten se otázkou „jak” zabývá z několika perspektiv. Staví do dialogu přístup ekonomie koblihy, ekonomické demokracie, nerůstu a neziskového světa. Role mluvících hlav ve filmu zastoupí špičkové světové teoretičky a teoretici věnující se daným modelům a ukážou nám jejich praktickou i myšlenkovou stránku.

. ݁₊ ⊹ . ݁˖ . ݁

🍩 Abychom trochu rozvolnili frontálnost celého počinu, čeká nás po hodinovém filmu neformální diskuze po menších skupinkách, a třeba bude i nějaké udržitelné občerstvení bez nutnosti platit kapitalistickými penězi.

. ݁₊ ⊹ . ݁˖ . ݁

💙 Nerůstový tým v organizaci NaZemi funguje především díky podpoře malých a pravidelných dárkyň a dárců.🧡 Líbí se Vám naše práce? Podpořte, prosím, naše další kroky na https://www.darujme.cz/nerust

sobota 1. června 2024

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

17:00

21:00

Kino Sibiř

Dukelská třída 123/50, Brno - Husovice, Česko Brno

Přidat do kalendáře 01-06-2024 15:00 01-06-2024 19:00 Europe/Prague Světový den nerůstu v Brně: Promítání dokumentu PŘERŮST SYSTÉM s diskuzí Promítání dokumentu Přerůst systém s následnou diskuzí a oslavou při Světovém dni nerůstu Kino Sibiř
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.