Jiříkovo vidění

Jablonec nad Nisou Ateliér Hrnečky 3. 6. 2024, 19:30 - 22:00
Jiříkovo vidění

Zveme Vás na dokumentární film o snu jednoho materiálového vědce a jeho dcery umělkyně ohledně efektivního řešení na záchranu planety, který promítáme v rámci projektu KineDok. Po projekci je možné posedět při společné diskuzi. 

Brněnský samorost, materiálový fyzik a vášnivý kutil RNDr. Jiří Svoboda, CSc., DSc., má ideu, jak zachránit planetu. Nikdo ho ale neposlouchá. Jeho dceru Martu, hudebnici a matku dvou dětí, to štve. Bere kameru a jde s tátou „do světa“. Chce prověřit, jestli by svět mohl fungovat tak, jak si otec představuje. Humor do filmu přinášejí jejich rozdílné charaktery a společně vymyšlené strategie, jak a komu ideu předkládat; setkají se s ekology, aktivisty, experty a politiky, aby se z kuchyně dostali až na světový klimatický summit. Pokusy o pronikání do veřejných struktur obnažují povahu moci, která rozhoduje o tom, kdo, s jakým tématem a kam může vstupovat.

Silný osobní příběh, Jiřího humor a charisma, Martiny originální písně, syrový filmový materiál a inspirativní nápad na záchranu planety vytváří nepřehlédnutelný snímek s potenciálním celospolečenským dopadem.

Režie: Marta Kovářová

Slovensko, Česko | 2023 | 77 minut

Vstupné dobrovolné.

pondělí 3. června 2024

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

19:30

22:00

Ateliér Hrnečky

Anenské náměstí 666/3, Jablonec nad Nisou, Česko Jablonec nad Nisou

Přidat do kalendáře 03-06-2024 17:30 03-06-2024 20:00 Europe/Prague Jiříkovo vidění Projekce dokumentárního filmu v rámci projektu KineDok, včetně tradičního pofilmového posezení při společné besedě na aktuální témata ne nutně související s promítaným filmem. Ateliér Hrnečky
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.