Dobrovolnická sobota v Krčích

Břeclav Poštorná Poštorná 8. 6. 2024, 09:00 - 15:00
Dobrovolnická sobota v Krčích

Při dobrovolnické sobotě v Krčích nás čeká důležitá práce při péči o travní ekosystém. Pomocí lehké mechanizace a ručního úsilí budeme sekat, hrabat s odstraňovat narostlou hmotu, která se skládá převážně z nepůvodních invazivních rostlin. Díky návratu ke klasickému managementu péče o biotop bychom měli časem docílit ke změně druhové skladby rostlin a tím navrátit původní vzhled a především biologickou rozmanitost území. Před zahájením prací budou účastnici po 9:00 seznámeni s lokalitou, problematikou péče o travní porosty, významem prací a další.

Akce začíná v 9:00 hodin ráno v sobotu 8. 6. 2024 v připravovaném Lužním parku Krče v Břeclavi Poštorné. Na místo je možné se dopravit autem, na kole, pěšky. Auto lze nechat nejblíže u stavidla na odlehčovacím kanálu řeky Dyje. Na místě bude připraveno potřebné vybavení a malé občerstvení. Sebou si prosím přineste vhodné pracovní oblečení, obuv, pracovní rukavice, pokrývku hlavy, sluneční brýle, opalovací krém, repelent, dostatek tekutin, jídlo dle chuti.

Díky dobrovolné práci pomůžeme vytvořit životní prostor pro volně žijící rostliny a živočichy.

sobota 8. června 2024

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Ostatní

09:00

15:00

Poštorná

Část obce, Břeclav, Česko Břeclav Poštorná

Přidat do kalendáře 08-06-2024 07:00 08-06-2024 13:00 Europe/Prague Dobrovolnická sobota v Krčích Čeká nás důležitá práce při péči o travní ekosystém v Lužním parku Krče. Budeme sekat, hrabat s odstraňovat narostlou hmotu, která se skládá převážně z nepůvodních druhů rostlin. Poštorná
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.