Je lidská stopa větší než ta dinosauří?

Hřiště u Anthroposu Pisárecká 273/5, Brno

Na kostech dinosaurů si postavili svou vyspělou civilizaci a neúprosně se ženou dál a dál. Abychom společně měli kam, je potřeba mít plán! Vyrazte s dětmi na vtipnou, hravou a místy beznadějnou performativní přednášku s dobrým koncem.. nebo? Je to na vás! Bude to diskuze nás všech. Interaktivní divadelní představení pro děti a rodiče, zvědavce i kolemjdoucí.

Krajina v tísni – promítání

Klub 29 Sv. Anežky České 29, Pardubice

Vzpomínky na povodně před několika lety odešly s velkou vodou a dnes spíš Česko řeší problém sucha. Nový film z produkce Člověka v tísni ukazuje, jak spolu obojí souvisí. Bleskové záplavy i vysychání krajiny jsou projevem proměn globálního klimatu i důsledkem našeho zacházení s přírodou.

Promítání filmu: David Attenborough – A Life on Our Planet (Praha)

Klubovna Generála Píky, Praha

Srdečně Vás zveme na promítání filmu "David Attenborough - A Life on Our Planet" v rámci akce Týden pro klima. Film bude promítaný v angličtině s českými titulky. Ve snímku se ohlíží známý David Attenborough za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti.

Jóga

Tyršovy sady Tyršovy sady, Pardubice

Jóga zaměřená na dechová cvičení spojená s povídáním o čistotě ovzduší nejen v Pardubicích.

Ukliďme spolu Jilemnici

Park u autobusového nádraží Žižkova, Jilemnice

Pojďme strávit jedno odpoledne úklidem našeho malého města a jeho okolí! Akce je součástí celorepublikové akce Týden pro klima, při které organizátoři v Česku pořádají akce na podporu klimatu a ochrany přírody.

Veřejné čtení modliteb za klima

Čítárna v Královské oboře Královská obora Stromovka, Praha

Rev'd Jon Swales je britský pastor a biblista, který vášnivě touží po tom, aby církev plněji uskutečňovala své povolání vycházet k těm, kdo jsou ve světě nejzranitelnější. Ve spolupráci s A Rocha International vydal v dubnu 2021 soubor "26 modliteb za klima a stav ekologické nouze", které nabízí jako nástroj pro ty, kdo chtějí předstoupit před Boha Stvořitele s jedním z nejnaléhavějších problémů, jimž jeho stvoření v současné době čelí.

Jak nemířit k vyhynutí: Na rovinu o klimatu (online)

online

Vědecká obec se shoduje, že pokud nezačneme okamžitě jednat, jsou klimatické, humanitární a ekonomicko-politické katastrofy nevyhnutelné. Přijď si popovídat o klimatu s Vaškem Opatřilem z hnutí Rebelie proti vyhynutí – Extinction Rebellion přes aplikaci Zoom.

Kytary za klima

Tyršovy sady Tyršovy sady, Pardubice

Unikátní koncert spojený s upozorněním na problematiku změny klimatu.

Jak se zapojují lidé do rozhodování o ochraně klimatu v Polsku?

online

Po záplavách v polském Gdaňsku navrhnul odborník na participativní demokracii Marcin Gerwin primátorovi města, aby uspořádal občanské shromáždění (OS), jehož cílem bude navrhnout opatření, která město na další povodně připraví... Marcin bude hostem naší diskuze, kde budeme mluvit o tom, jak občanské shromáždění funguje a jak je možné ho zrealizovat v podmínkách střední Evropy.

Festival letní rebelie

Trojský zámek U Trojského zámku 4/1, Praha

Součástí velké letní rebelie bude i festivalový program! Můžete se těšit na spoustu zajímavých přednášek a hudebních kreací, ale také na NVDA trénink (tedy trénink nenásilné přímé akce) nebo trénink deeskalace.