Cyklojízda pro klima

U Kostelíčka U Kostelíčka, Pardubice

Cykloexkurze po pardubických ekologických kauzách.
Sraz na parkovišti před hospodou U Vatikána.

Veganský piknik pro všechny kolemjdoucí

Pardubická KOZA Komunitní zahrada Veselka, Pardubice

Pojďte se společně nacpat dobrotami, poznat nové lidi, popovídat si o pozitivním vlivu veganství na klima.

Týden pro klima v Entrance: StonyTellers a Michal Kindernay

Entrance Gallery Markétská 28/1, Praha

V rámci Týdne pro klima jsme pro vás připravili setkání s uměleckou dvojicí StonyTellers a s umělcem Michalem Kindernayem, kteří svými uměleckými projekty tematizují problematiku ekologické udržitelnosti a životního porstředí. Spolu se StonyTellers si budete moci vyzkoušet workshop bezezbytkového vaření a Michal Kindernay představí pásmo krátkých filmů, které doprovodí jeho právě probíhající výstavu Tabularium.

Jak nemířit k vyhynutí? Na rovinu o klimatu v Praze

Klubovna Generála Píky, Praha

Přijď si popovídat s Honzou Vovesem z hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) a dozvíš se víc. Budeme tě čekat v kulturním centru Klubovna - poznáš nás podle vlajky.

Noční pozorování hmyzu na Třešňovce

Třešňovka Beroun 49.9742608N, 14.0816808E, Beroun

V rámci Týdne pro klima (14. 6. - 20. 6. 2021) vás zveme na komentovanou entomologickou vycházku po Třešňovce spojenou s hudebním koncertem, zakončenou pozorováním nočního hmyzu.

Mše za obnovení biodiverzity a klimatické rovnováhy na Zemi

Kostel narození Panny Marie Žerotínovo náměstí 232, Velké Bílovice

Při mši budeme prosit o odpuštění lidského vlivu na poškozování životního prostředí a budeme hledat Boží vedení pro nové spravedlivé způsoby života, které dopřejí Zemi potřebnou obnovu rozmanitosti i klimatické rovnováhy a zabezpečí dostatek pro všechny její obyvatele.
Kéž nás Duch svatý inspiruje.

Jóga

Tyršovy sady Tyršovy sady, Pardubice

Jóga zaměřená na dechová cvičení spojená s povídáním o čistotě ovzduší nejen v Pardubicích.

O klimatu u čaje a s rukama v hlíně v Bezobaláči

Bezobaláč Zlín Náměstí T. G. Masaryka 2433, Zlín

V sobotu 19. 6. v 10:00 u nás před obchůdkem - jen tak, pohodově, neformálně, s úsměvem. Budeme vyrábět kompostovací truhlíky z nevyužitých kanystrů před náš obchůdek a rovnou je osázíme. 👩‍🌾 A hlavně si jen tak popovídáme u čaje, nebo jiných dobrot o tom, co změna klimatu znamená pro vás a jak ji pustit do života tak, aby nám byla přínosem.

SWAP – vyměň svoje oblečení

Vídeňská 18a Vídeňská 18a, Brno

Máš doma oblečení, které už nenosíš, ale pořád je ve skvělé kondici? Aktuálně víš, že nějaký kousek potřebuješ, ale chceš ho najít jinde než v nákupním centru? ŽE ANO? Tak to jsi tu správně.

Je lidská stopa větší než ta dinosauří?

Hřiště u Anthroposu Pisárecká 273/5, Brno

Na kostech dinosaurů si postavili svou vyspělou civilizaci a neúprosně se ženou dál a dál. Abychom společně měli kam, je potřeba mít plán! Vyrazte s dětmi na vtipnou, hravou a místy beznadějnou performativní přednášku s dobrým koncem.. nebo? Je to na vás! Bude to diskuze nás všech. Interaktivní divadelní představení pro děti a rodiče, zvědavce i kolemjdoucí.

Krajina v tísni – promítání

Klub 29 Sv. Anežky České 29, Pardubice

Vzpomínky na povodně před několika lety odešly s velkou vodou a dnes spíš Česko řeší problém sucha. Nový film z produkce Člověka v tísni ukazuje, jak spolu obojí souvisí. Bleskové záplavy i vysychání krajiny jsou projevem proměn globálního klimatu i důsledkem našeho zacházení s přírodou.

Promítání filmu: David Attenborough – A Life on Our Planet (Praha)

Klubovna Generála Píky, Praha

Srdečně Vás zveme na promítání filmu "David Attenborough - A Life on Our Planet" v rámci akce Týden pro klima. Film bude promítaný v angličtině s českými titulky. Ve snímku se ohlíží známý David Attenborough za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti.