Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Týden pro klima v Ústí nad Labem

14. 6. 2021 v 18:00 - 19. 6. 2021 v 21:00

V rámci Týdne pro klima se v Ústí nad Labem chystá série debat, setkání a filmových projekcí! Srdečně vás na ně zveme.

Program:

? Po 14.6. 18.00 Veřejný sál hraničář: Jak v Ústí využijeme miliardy za konec uhlí?

? Út 15.6. Letní kino: Jak nemířit k vyhynutí: Na rovinu o klimatu https://fb.me/e/1BE1PLVSM

? Středa 16.6. 19:30, letní amfiteátr v Kampusu UJEP: Ozvěny Ekofilmu

? Čtvrtek 17.6. 18.00 Veřejný sál hraničář: ŠPINAVÉ PENÍZE: diskuze o klimatu a financích. Pozvánka na akce proti špinavému pojištění https://www.facebook.com/events/329547585287138

 

? Po 14.6. 18.00 Veřejný sál hraničář: Jak v Ústí využijeme miliardy za konec uhlí?

Jak v Ústí využijeme miliardy za konec uhlí?

Klimatická krize zasahuje do našich životů, většina české společnosti je chce řešit okamžitě. Tlak veřejnosti, politická rozhodnutí a tržní vývoj tak již dnes ukončují využívání uhlí nejen v České republice. Neřízený útlum uhelného průmyslu ovšem může prohloubit strukturální problémy Ústeckého kraje. Spravedlivá transformace proto představuje příležitost, jak razantní proměnou nastartovat hospodářství kraje novým směrem. Jak vypadají současné transformační plány? A jak se této příležitosti můžete chopit vy? O těchto tématech bude diskutovat: Miroslav Koranda (Kuprospěchu), Aleš Lojziak (Hraničář), Veronika Dombrovská (Limity jsme my, Re-set).

 

? Út 15.6. Letní kino: Jak nemířit k vyhynutí: Na rovinu o klimatu

Jak je to tedy s tím klimatem?

Přijď si popovídat s jedním ze zakladatelů Extinction Rebellion v ČR (Rebelie proti vyhynutí) a dozvíš se víc. Budeme tě čekat v letním kině, poznáš nás podle vlajky s naším logem. Aktuálně jsme na prahu 6. masového vymírání, planeta se otepluje poměrně rychlým způsobem, v Arktidě rapidně mizí mořský led a tání Grónska a Antarktidy se zrychluje. Příčinou je stále rychleji stoupající koncentrace skleníkových plynů vypouštěných do ovzduší. Vědecká obec se shoduje, že pokud nezačneme okamžitě jednat, jsou klimatické, humanitární a ekonomicko-politické katastrofy nevyhnutelné. Není to tedy něco, na co se můžeme vykašlat ve stylu: “po nás potopa”. Je to něco, co s nejvyšší pravděpodobností zažijeme. Pokud s tím nezačneme něco dělat právě TEĎ.

 

? Středa 16.6., 19:30, letní amfiteátr v Kampusu UJEP: Ozvěny Ekofilmu

Venkovní promítání – Ozvěny Ekofilmu 2020

NA TENKÉM LEDĚ (Německo 2020, 51 minut) Přibližně dvě třetiny Arktidy patří největšímu státu světa. Samotná Sibiř má rozlohu Austrálie. Obrovský kus studené země je orámovaný ledovými moři. Velké oblasti severního Ruska byly celá desetiletí zcela nedostupné. Teprve nyní začínají vědci z celého světa objevovat tuto rozsáhlou oblast. To, co nachází, je alarmující. Klimatická změna v ruské Arktidě je nezpochybnitelná. Probíhá právě teď a znepokojujícím tempem.

ŽIVOT V MEZÍCH PLANETY – AGROLESNICTVÍ (Švédsko 2020, 53 minut) Jak můžeme uspokojit naše základní lidské potřeby a zároveň zlepšovat zdraví ekosystémů, na kterých závisíme a jsme jejich součástí? Švédští a angličtí průkopníci agrolesnictví vysvětlují, jak je možné kombinací zemědělských a lesnických postupů sehrát klíčovou roli při obnově ekosystémů, zajistit potravinovou bezpečnost, vytvořit nové pracovní pozice a zvýšit kvalitu života.

Občerstvení zajištěno, v případě nepřízně počasí se promítání přesune do vnitřních prostor.

Pořádá Fakulta životního prostředí UJEP.

 

? Čtvrtek 17.6. 18.00 Veřejný sál hraničář: ŠPINAVÉ PENÍZE: diskuze o klimatu a financích. Pozvánka na akce proti špinavému pojištění

ŠPINAVÉ PENÍZE: diskuze o klimatu a financích.

host: Radek Kubala, Re-set, Marika Volfová, Koalice Zastavme špinavé prachy

“Peníze jsou kyslík, který umožňuje požárům klimatické krize hořet”, říká americký ekolog Bill McKibben. Také v České republice a dalších zemích střední Evropy dosud mnohé banky a pojišťovny poskytováním půjček, pojištění a dalších finančních služeb pomáhají držet nad vodou potápějící se uhelný průmysl – a usnadňovat fosilním korporacím přechod k podobně špinavému fosilnímu plynu. Právě proto kampaň Zastavme špinavé prachy usiluje o odstřižení fosilních firem od zdrojů financování a pojištění a snaží se tak urychlit ústup od fosilních paliv a přechod k čisté energetice. Přijďte se dozvědět víc o tom, jak finanční sektor klimatickou krizi prohlubuje a co s tím můžeme dělat na přednášku, po níž bude následovat diskuse a příprava na chystanou akci proti špinavému pojištění v Ústí nad Labem.

 

Podrobnosti

Zahájení:
14. 6. 2021 v 18:00
Ukončení:
19. 6. 2021 v 21:00
Rubrika Akce:
https://www.facebook.com/events/848176829154345/

Pořadatelé

Limity jsme my
Extinction Rebellion
Veřejný sál Hraničář

Místo konání

Veřejný sál Hraničář
Prokopa Diviše 1812/7
Ústí nad Labem, Ústecký kraj 40001 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website