Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Týden pro klima v Entrance: StonyTellers a Michal Kindernay

18. 6. 2021 v 16:00 - 19:00

V rámci Týdne pro klima jsme pro vás připravili setkání s uměleckou dvojicí StonyTellers a s umělcem Michalem Kindernayem, kteří svými uměleckými projekty tematizují problematiku ekologické udržitelnosti a životního porstředí.

Spolu se StonyTellers si budete moci vyzkoušet workshop bezezbytkového vaření a Michal Kindernay představí pásmo krátkých filmů, které doprovodí jeho právě probíhající výstavu Tabularium.

16:00 Globalization fairy tale: Stone soup 3.0 Performativní workshop týmového bezezbytkového vaření se StonyTellers.

18:00 Pásmo krátkých filmů V pásmu krátkých filmů speciálně vytvořeném pro instalaci Tabularium v galerii Entrance představí Michal Kindernay projekty, které přímo souvisí s pohyblivým obrazem. Filmy, z nichž některé vznikly na základě vývoje audiovizuálních nástrojů či technik a některé byly součástí galerijní instalace nebo performance, bude možné shlédnout ve večerních hodinách s autorovým komentářem.

Informace k workshopu

Ahojte my sme StonyTellers a srdečne Vás pozývame do našej kuchyne spoločne uvariť najlepšiu kamennú polievku, akú sme kedy jedli.

Prinesieme obrovský hrniec a naplníme ho po okraj vodou a keď oheň začne horieť a voda príde k varu, naše ruky siahnu do vreciek kabátov a vytiahneme hladký, okrúhly kameň.

Kameň opatrne vložíme do vriacej vody a premiešame. Milujeme chuť kamennej polievky, ale kamenná polievka s kapustou – to by bola špecialita A viete si predstaviť tu chuť, ak by niekto priniesol aspoň malý kúsok cibule? pár mrkiev a trochu cesnaku? Teplý chlieb a čerstvé maslo?

A keď sa polievka začne pomaly variť a úžasná aróma sa bude niesť medzi nami. Budeme relaxovať, spolu sa rozprávať, spievať a zdieľať naše príbehy. Spoločne sa naučíme ako zasadiť naše zbytky a vytvoríme kamennú záhradku.

Připojte se k nám a pokud můžete, vezměte se sebou jakoukoliv ingredienci z našeho receptu:

pár mrkví
hlávka kapusty
vrecko cibuli
hlavička česneku
červená řepa
kopa brambor
hrst špenátu
dvě hrsti petrželové natě
jeden květák nebo brokolice
fazolové lusky
sůl
koření
+
bochnik chleba
maslo

Podrobnosti

Datum:
18. 6. 2021
Čas:
16:00 - 19:00
Rubrika Akce:
https://www.facebook.com/events/2951279788449342/

Pořadatel

Entrance Gallery

Místo konání

Entrance Gallery
Markétská 28/1
Praha, Hlavní město Praha 16900 Česká republika
+ Google Mapa