Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Jak nemířit k vyhynutí? Na rovinu o klimatu ve Vsetíně

14. 6. 2021 v 17:30 - 19:00

Přednáška, která ti změní pohled a otevře oči. Pokud bys měl/a tento rok zajít jen na jednu přednášku, měla by to být tahle.

Proč ji tak nutně potřebuješ slyšet?

O tom, že se naše planeta otepluje, má nejspíš povědomí každý z nás, co už si ale tolik neuvědomujeme je to, jakou rychlostí se to děje. Většina lidí si myslí, že se jich důsledky klimatické krize nedotknou. Ale klimatická krize probíhá právě teď, už v ní jsme a pokud nezačneme co nejdřív něco dělat, její následky si poneseme my i naše děti.

Co se právě děje?

? Aktuálně jsme na prahu 6. masového vymírání, kdy v příštích desetiletích hrozí vyhynutí až milionu živočišných druhů.

? Planeta se otepluje poměrně rychlým způsobem – loňský červen, červenec a říjen byly globálně nejteplejší v historii měření. V ČR i jinde v Evropě stoupla za 60 let teplota průměrně o 2 °C, což vyvolalo přemnožení škůdců a hynutí smrků a borovice lesní.

? To má za následek další zvyšování teploty, protože stromy okolní teplotu snižují. Ledovce a sněhová pokrývka v Arktidě, Grónsku a Antarktidě mizí nebývalou rychlostí.

? Zvyšuje se také kyselost moří, což narušuje ekosystémy, jejichž zhroucení na nás může mít nedozírné následky.

 Vědci se shodují, že pokud nezačneme okamžitě jednat, jsou klimatické, humanitární a ekonomicko-politické katastrofy nevyhnutelné.

? Není to tady něco, na co se můžeme vykašlat ve stylu: “po nás potopa”. Je to něco, co s nejvyšší pravděpodobností zažijeme. Pokud s tím nezačneme něco dělat právě TEĎ. Co s tím můžeš udělat ty? Přijď na přednášku hnutí Rebelie proti vyhynutí – Extinction Rebellion, tam se dozvíš víc.

⏩ SRAZ: Altánek v Panské zahradě. ⏪

Přednáší Hana Janečková.

PS: Deky na sezení v trávě sebou! ? ?

Podrobnosti

Datum:
14. 6. 2021
Čas:
17:30 - 19:00
Rubrika Akce:
www.facebook.com/events/1126641461160287/

Pořadatel

Extinction Rebellion
View Pořadatel Website

Místo konání

Panská zahrada, Vsetín
Panská zahrada
Vsetín, Zlínský kraj 75501 Česká republika
+ Google Mapa