Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Hradec Králové míří k vyhynutí

14. 6. 2021 v 18:30 - 20:00

JE TU TÝDEN PRO KLIMA A S NÍM I PŘEDNÁŠKA!

Přednáška, která ti změní život a otevře ti oči.

Co se právě děje?

? Aktuálně jsme na prahu 6. masového vymírání, kdy v příštích desetiletích hrozí vyhynutí až milionu živočišných druhů.

? Planeta se otepluje poměrně rychlým způsobem – loňský červen, červenec a říjen byly globálně nejteplejší v historii měření. V ČR i jinde v Evropě stoupla za 60 let teplota o 2 °C, což vyvolalo přemnožení škůdců a hynutí smrků a borovice lesní. To má za následek další zvyšování teploty, protože stromy okolní teplotu snižují.

? V Arktidě rapidně mizí mořský led a tání Grónska a Antarktidy se zrychluje. Příčinou je stále rychleji stoupající koncentrace skleníkových plynů vypouštěných do ovzduší.

? Vědci se shodují, že pokud nezačneme okamžitě jednat, jsou klimatické, humanitární a ekonomicko-politické katastrofy nevyhnutelné.

? Není to tady něco, na co se můžeme vykašlat ve stylu: “po nás potopa”. Je to něco, co s nejvyšší pravděpodobností zažijeme. Pokud s tím nezačneme něco dělat právě TEĎ.

? Co s tím můžeš udělat ty? Přijď na přednášku hnutí Rebelie proti vyhynutí – Extinction Rebellion, přednášet bude Hradci už známá osobnost Arne Springorum. Těšíme se na tebe, doraž za námi a dozvíš se víc!

Podrobnosti

Datum:
14. 6. 2021
Čas:
18:30 - 20:00
Rubrika Akce:
https://www.facebook.com/events/952885642111359/

Pořadatel

Extinction Rebellion
View Pořadatel Website

Místo konání

Jiráskovy sady
Jiráskovy sady
Hradec Králové, Královéhradecký kraj 50003 Česká republika
+ Google Mapa