Lachende Bestien: Kohlhaas

Praha Divadlo X10 9. 6. 2024, 19:30 - 20:45
Lachende Bestien: Kohlhaas

Lachende Bestien se ke “kohlhaasovským motivům” vrací opakovaně. Novela Heinricha von Kleista vypráví příběh muže, kterému se stane křivda. V honbě za nápravou zákonnými prostředky dojde na chvíli, kdy legální prostředky nestačí. Michael Kohlhaas v boji za spravedlnost překračuje zákon, používá násilí. Lachende Bestien překračují interpretaci a pouští se do autorského komentáře. Inscenace není studie o tom, kdy se z člověka stává terorista. Nebo partyzán. Nebo revolucionář. Ale mohla by být. 

" Hlavním tématem je spíše postoj lidstva k probíhající klimatické změně, což ale sebou přirozeně nese i řadu dalších znepokojujících a aktuálních společenských nešvarů a umožňuje vytvořit obsahově bohatou inscenaci," píše Lukáš Holubec v recenzi pro i-divadlo.cz. 

Lachende Bestien v Kohlhaasovi navazují na svou linii autorského divadla, které demonstruje, zcizuje a kazí jasné hrany mezi osobním a politickým, mezi alternativním a činoherním divadlem. Staví na principech brechtovského divadla dnes, s textem předlohy hrajeinterpretační hru a divadlo samotné je materiál.

neděle 9. června 2024

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Divadlo

19:30

20:45

Divadlo X10

Charvátova 39/10, Praha 1 - Nové Město, Česko Praha

Přidat do kalendáře 09-06-2024 17:30 09-06-2024 18:45 Europe/Prague Lachende Bestien: Kohlhaas Ekoteroristická inscenace, ale jenom jako. Divadlo X10
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.