KÁVA O PÁTÉ - promítání │ panelová debata │ workshop

Praha Skautský institut na Staromáku 6. 6. 2024, 17:00 - 20:00
KÁVA O PÁTÉ - promítání │ panelová debata │ workshop

Pěstitelé a pěstitelky neřeší jen budoucnost kávy, ale celé naší planety. Může být premiéra filmu zároveň derniérou kávy?

Fairtrade Česko a Slovensko, Na mysli a Skautský institut Vás zvou na premiéru očekávaného snímku Kávová budoucnost a doprovodný program. Nenechte si ujít tento kávový večer, kde společně odhalíme, co se skrývá za šálkem naší oblíbené kávy.

17:00 Promítání dokumentu Kávová budoucnost o pěstování kávy v Kolumbii; Dokumentární film přibližuje životy pěstitelů kávy v Latinské Americe, kteří se potýkají nejen s nízkými výkupními cenami a rostoucími náklady, ale i s nejistotou dobré sklizně. Tu zesilují dopady klimatické změny. Dle odhadů má právě v důsledku klimatické změny dojít do roku 2050 k úbytku ploch vhodných pro pěstování kávy Arabika o polovinu. Více o filmu na https://fairtrade.cz/kavova-budoucnost/

17:45 Panelová debata o klimatické změně, spravedlnosti a našem vlivu; Hostky a hosté: Stanislav Komínek (tvůrce dokumentu), Barbora Trojak (odbornice v oblasti spravedlivého obchodu), Veronika Králová (odbornice na klimatickou spravedlnost), Ondřej Lánský (odborník na postkolonialismus), Andrej Barát (reportér deníku Pravda).

18:30 Kávový workshop a prezentace ambasadorek a ambasadorů Evropského klimatického paktu

čtvrtek 6. června 2024

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

17:00

20:00

Skautský institut na Staromáku

Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1 - Staré Město, Česko Praha

Přidat do kalendáře 06-06-2024 15:00 06-06-2024 18:00 Europe/Prague KÁVA O PÁTÉ - promítání │ panelová debata │ workshop Fairtrade Česko a Slovensko, Na mysli a Skautský institut Vás zvou na premiéru očekávaného snímku Kávová budoucnost a doprovodný program. Skautský institut na Staromáku
Klimatická koalice
Ekumenická akademie
Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.