Klima v dobrých rukou aneb teče nám do bot?

Kutiny Kutiny 09. 6. 2023, 18:00 - 11. 6. 2023, 13:00
Klima v dobrých rukou aneb teče nám do bot?

Letní bouře, monsum, nebo úporné sucho? Tak to nás snad na víkendovce nepotká.A pokud, tak nepřízně počasí určitě vynahradí parta podobně smýšlejících lidí, se kterou bude možné problematiku změny klimatu rozebrat ze všech stran. Společně pak vyslechneme zajímavou přednášku a během her se zamyslíme, jak klimatu podat pomocnou ruku. Za jasných letních nocí předpovídáme večer strávený pod hvězdnou oblohou s hudebním i táborákovým doprovodem :)

Strávíme víkend v malebné osadě Kutiny, coby kamenem dohodil z Brna. Naše základna, se nachází v údolí malé říčky Libochovky. Nocovat se bude ve vlastních spacících na matracích. Přesto doporučujeme přibalit karimatku pro venkovní aktivity.

Strava bude zajištěna od pátečního večera do nedělního poledne. Pokud máte zájem vzít něco víc k ohni, tak směle do toho ;)

  • Ubytování: Ubytovaní budeme v bývalém hospodářství v obci Kutiny. Spaní je na matracích/karimatkách/seně ve vlastních spacácích, případně lze za jasného večera využít nedaleké louky k přespání pod širým nebem.
  • Strava: vegetariánská, veganská

Pracovat budeme ve dvou skupinách. Jedna skupina bude v nedalekém lese prořezávat nepůvodní smrkovou výsadbu, a připravovat tak prostor pro přirozený habrobukový les, který v budoucnu smrčinu nahradí. Druhé komando bude kosit a hrabat druhově pestrou louku, na které si pak za tmy uděláme táborák.

Na akci budeme pracovat přibližně 6 hodin denně.

pátek 09. červen 2023

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Ostatní

09. červen, 18:00

11. červen, 13:00

Kutiny

Místní název, osada, Lubné, Česko Kutiny

Přidat do kalendáře 09-06-2023 16:00 11-06-2023 11:00 Europe/Prague Klima v dobrých rukou aneb teče nám do bot? Letní bouře, monsum, nebo úporné sucho? Tak to nás snad na víkendovce nepotká. A pokud, tak nepřízně počasí určitě vynahradí parta podobně smýšlejících lidí. Kutiny
Klimatická koalice