Týden pro klima v Městské knihovně v Chebu

KHS - územní pracoviště Cheb Obrněné brigády 615, Cheb

Fotografie Martina Svojtky ozdobí hlavní budovu Městské knihovny v Chebu do 31. července.

Týden pro klima s Extinction Rebellion

Během celého Týdne pro klima budou probíhat hovory, workshopy a diskuse s Extinction Rebellion online i živě v několika městech v České republice.

Dny pro klima

Pardubice Pardubice

Pardubice se ve dnech 17. až 19. června připojí propagací ekologické dopravy k akci Týden pro klima, který potrvá od 14. do 20. června. Nestátní neziskové organizace, zabývající se zejména ochranou klimatu a životního prostředí, zmírňováním klimatické krize a přizpůsobováním se jejím dopadům, chtějí touto iniciativou upozornit co nejširší veřejnost na nutnost vážně se zabývat problematikou změny klimatu.

Jóga

Tyršovy sady Tyršovy sady, Pardubice

Jóga zaměřená na dechová cvičení spojená s povídáním o čistotě ovzduší nejen v Pardubicích.

Ukliďme spolu Jilemnici

Park u autobusového nádraží Žižkova, Jilemnice

Pojďme strávit jedno odpoledne úklidem našeho malého města a jeho okolí! Akce je součástí celorepublikové akce Týden pro klima, při které organizátoři v Česku pořádají akce na podporu klimatu a ochrany přírody.

Veřejné čtení modliteb za klima

Čítárna v Královské oboře Královská obora Stromovka, Praha

Rev'd Jon Swales je britský pastor a biblista, který vášnivě touží po tom, aby církev plněji uskutečňovala své povolání vycházet k těm, kdo jsou ve světě nejzranitelnější. Ve spolupráci s A Rocha International vydal v dubnu 2021 soubor "26 modliteb za klima a stav ekologické nouze", které nabízí jako nástroj pro ty, kdo chtějí předstoupit před Boha Stvořitele s jedním z nejnaléhavějších problémů, jimž jeho stvoření v současné době čelí.

Jak nemířit k vyhynutí: Na rovinu o klimatu (online)

online

Vědecká obec se shoduje, že pokud nezačneme okamžitě jednat, jsou klimatické, humanitární a ekonomicko-politické katastrofy nevyhnutelné. Přijď si popovídat o klimatu s Vaškem Opatřilem z hnutí Rebelie proti vyhynutí – Extinction Rebellion přes aplikaci Zoom.

Kytary za klima

Tyršovy sady Tyršovy sady, Pardubice

Unikátní koncert spojený s upozorněním na problematiku změny klimatu.

Jak se zapojují lidé do rozhodování o ochraně klimatu v Polsku?

online

Po záplavách v polském Gdaňsku navrhnul odborník na participativní demokracii Marcin Gerwin primátorovi města, aby uspořádal občanské shromáždění (OS), jehož cílem bude navrhnout opatření, která město na další povodně připraví... Marcin bude hostem naší diskuze, kde budeme mluvit o tom, jak občanské shromáždění funguje a jak je možné ho zrealizovat v podmínkách střední Evropy.

Festival letní rebelie

Trojský zámek U Trojského zámku 4/1, Praha

Součástí velké letní rebelie bude i festivalový program! Můžete se těšit na spoustu zajímavých přednášek a hudebních kreací, ale také na NVDA trénink (tedy trénink nenásilné přímé akce) nebo trénink deeskalace.